Všechny slevové kódy opět fungují. Pokud žádný nemáš, zkus kód WEEDY a nech se překvapit :)

Cesta do Indonésie

Již více než rok nabízíme každému z vás ten nejlepší a nejvíce čerstvý kratom. Naši dodavatelé od nás dostávají férovou odměnu, díky které mohou nadstandardně živit své rodiny a mít pohodlný život. I tak nás však zajímalo, jak přesně je kratom zpracováván. Stejně tak nás zajímalo, kdo přesně stojí za naším kratomem. Proto jsem se já, Jakub Stanko vydal na cestu do Indonésie. Celá cesta byla vykompenzována naším CO2 neutral programem.

Vše začalo na konci srpna cestou do Západního Kalimantanu. Po třech nepohodlných přestupech v Bangkoku, Tchaj-pej a Jakartě a asi 48 hodinách cesty mě naši dodavatelé vyzvedli v Pontianaku. Po dalších 15 hodinách v autě jsem konečně dorazil na plantáž v Djongkongu - regionálním centru, ve kterém dochází k pěstování našeho kratomu. To jsem ale ještě nevěděl, že mě čeká třicetiminutová jízda na člunu, v noci, proti proudu řeky, ve které se nachází krokodýli, smrtelně jedovatí hadi apod.. V 5 ráno jsme konečně dorazili k pěstiteli domů. Shodou okolností je náš pěstitel zároveň starostou vesnice o zhruba 200 obyvatelích. Lidé zde žijí v domech na vodě, jedinou cestou do civilizace je motorový člun. Všechny děti se však i přesto účastní školní docházky. Je to proto, že jejich rodiče si pěstováním kratomu vydělají dostatek peněz a děti tedy nejsou využívány jako levná pracovní síla. Po krátkém spánku na zemi a vydatné snídani složené z ovoce a ryb jsme konečně vyrazili na kratomovou plantáž. 

Má představa o plantáži byla dosti odlišná. Vzhledem k tomu, že kratom je zde původním stromem, roste samovolně na březích řeky a i přímo v řece. Místní ženy kratomové listy sbírají z lodi a hned je rozdělují podle barvy žilnatiny do připravených proutěných košů. Poté jsou listy převezeny na člunu zpět do vesnice, kde je náš dodavatel suší na větrané půdě. Díky zdejším vysokým teplotám, které dosahují třiceti stupňů po celý rok (plantáž se nachází přímo na rovníku) je kratom usušen do pěti dnů. Tímto procesem však neprochází červený kratom, který je ještě před sušením fermentován týden. 

Po usušení přichází na řadu odstranění žilnatiny dřením přes hrubé síto. Následuje ruční odstranění zbylých žilek s pomocí speciálního nástroje. V průběhu celého procesu je dodržována maximální hygiena - pracovníci nosí respirátory a gumové rukavice. 

Cesta kratomu pokračuje v usušeném, rozdrceném stavu do již zmíněného Pontianaku, kde dochází k vícefázovému mletí a UV sterilizaci. Díky krátkodobému UV záření jsou zabity veškeré mikroorganismy, které by se v kratomu mohly nacházet. Finálním krokem je už jen vakuové balení. Díky tomuto způsobu balení nepřichází prášek až do otevření v našem skladu do kontaktu se vzduchem, který způsobuje oxidaci (snížení kvality obsažených látek). Náš obchod si na kvalitě zakládá, a proto vždy balíme kratom do sáčků až po objednání tak, aby byla zachována jeho prémiová kvalita. Zároveň se u nás kratom dlouho neohřeje, a proto je k dispozici v prvotřídní kvalitě, kvůli které se k nám tak rádi vracíte.

Velice si vážíme podpory kterou od Vás získáváme. Díky tomu můžeme pokračovat v tom co nás baví a naplňuje. Kratom totiž živí nejen nás, ale i celou vesnici v Indonésii a v případě zákazu kratomu by si všichni obyvatelé museli najít jinou, pravděpodobně výrazně hůře placenou práci. 

Více o cestě a dalších zážitcích se již brzy dozvíš v našem plánovaném videu na youtube, kde vše s Danielem Janatou probereme do nejmenšího detailu.

IG  Sleduj náš Instagram @weedy.news

Pokud jsi našel nedostatek v článku nebo máš připomínky, dej nám vědět pomocí chatu (ikonka vpravo dole).

date  10.11.2022  21:00  write Jakub Stanko, editoval Daniel Janata