Cyber Monday platí na všechny objednávky do 4.12. :)

Jsme historicky uhlíkově NEUTRÁLNÍ!

Co2 Neutral BLOG2

     Zdravím všechny výzkumníky, zemědělce a sběratele našich produktů. Opravdu si vážíme zájmu o naše rostlinné produkty a každý den věnujeme tomu, aby byl náš shop ještě lepší. 

 

     V průběhu růstu jsme se však potýkali s otázkou, jaký dopad může mít naše hospodaření na klima. Proto každému, kdo si u nás objedná kratom, přijde zásilka v recyklované LDPE obálce, která díky recyklaci a nízké hmotnosti (25g) emituje pouze 90g CO2. Proto používáme lehké LDPE sáčky s vlastním potiskem, dřevěné lžíce, neposíláme vytisklé papírové faktury – nahrazujeme je emailovou fakturou. Jenže to je také vše, co z naší pozice můžeme dělat. 

 

     V době psaní tohoto článku jsme již odeslali tisíce objednávek a tím způsobili vynesení až 4 000 kilogramů CO2 do atmosféry. Rozhodli jsme se proto naši stopu kompenzovat, a to přispíváním na projekty spojené s navrácením uhlíku zpět do jeho zakonzervované podoby výsadbou stromů v Česku. Níže je připojený certifikát o přispění neziskové organizaci, která se financováním podobných projektů zabývá mnoho let. 

CO2 Neutral certifikát březen 2022

ŽIVOT ZPÁTKY DO POLÍ – ALEJ KARLOVICE „KRUHOVÁ VYHLÍDKA NA ČESKÝ RÁJ“

     Pro nynější příspěvek jsme vybrali projekt Život zpátky do polí – alej Karlovice ,,Kruhová vyhlídka na Český ráj“ v Libereckém kraji. Také jsme se rozhodli offsetovat rovnou 4 646 kg CO2 pro případ, že by náš výpočet byl nepřesný. Od dnešního dne jsme tedy historicky první uhlíkově neutrální eshop s podobnými produkty v ČR. Projekty s úmyslem navrátit do naší přírody její původní ráz nám jednoduše dávají největší smysl. 

 

     Pojďme se teď věnovat přesnému výpočtu. Celý příběh začíná ve chvíli, kdy je náš kratom zabalen do krabic na plantáži v Indonésii. Odtud putuje asi 260 kilometrů na letiště Pontianak kurýrem (8 kg CO2). Poté letí přes Dubai 10 146 kilometrů do Prahy (586 kg CO2). Cesta z Ruzyně na sklad je 30 kilometrů = dalších 1,5 kg CO2. Tyto údaje se vztahují na každou 100 kg zásilku kratomu z Indonésie. Jenže pak přichází zabalení kratomu do sáčku – ten váží 15 gramů. Při výrobě LDPE dochází ke vzniku asi 3,6x více CO2 než je hmotnost produktu, takže pokud sečteme hmotnost obálky a sáčku na kratom, dostáváme se na ((15+25)g x 3,6 = 144 g CO2). 

 

     Pořád není konec. V tuto chvíli vyráží naše zásilka na depo, pak až k našemu zákazníkovi. Dle systému putuje průměrná zásilka k zákazníkovi z našeho eshopu 120 kilometrů. To vychází přibližně na 0,1 kg na zásilku. Po zvážení počtu zásilek nám vyšlo asi 2 827 kg CO2. Nepočítali jsme stopu papírových štítků, použité elektřiny apod. Tyto drobnosti ale v žádném případě nepřesahují 4 646 kg, které jsme tímto vyrovnali. 

 

     Tak tohle bylo hodně vyčerpávající. Jako odměnu tady máš slevový kód NEWS10, se kterým získáš 10% slevu na veškerý sortiment našeho eshopu, který se začíná rychle rozrůstat.

 

IG Sleduj náš Instagram @weedy.news

Pokud jsi našel nedostatek v článku nebo máš připomínky, dej nám vědět pomocí chatu (ikonka vpravo dole).

date 29.3.2022  23:30  write Jakub Stanko