Všechny slevové kódy opět fungují. Pokud žádný nemáš, zkus kód WEEDY a nech se překvapit :)

Základ, co musíš vědět o kratomu

Kratom BLOG

Každý sběratel již jistě někdy přemýšlel, co vlastně kratom je a jak o něj pečovat, aby vydržel co nejdéle v perfektním stavu. Z botanického hlediska jde o stálezelený strom, historicky se vyskytující především na území současné Indonésie a Thajska. Dříve však byl sbírán i národy z Malajsie a Myanmaru. Mitragyna Speciosa dorůstá až 25 metrů do výšky a jednotlivé listy mohou být až 20 centimetrů dlouhé.

Na našem eshopu nabízíme čerstvě namleté listy až 14 letých stromů. Stáří stromu je při sběru velmi důležité, neboť ovlivňuje chemickou skladbu látek. Velmi zjednodušeně se dá tvrdit, že čím je strom starší, tím vyšší množství alkaloidů obsahuje. Alkaloidy jsou chemické látky přírodně se vyskytující v mnoha druzích rostlin. Lze uvést například kofein (příbuzný mitragyninu), nebo theobromin (důvod proč nám chutná čokoláda, navozuje pocit štěstí).

Asset 2

Různé varianty kratomu se pak liší nejen barvou, ale i způsobem zpracování. Například červený kratom má v době sklizně červené žilky na listech a je nejstarší, zatímco u bílého jsou žilky bílé a list nejmladší a nejmenší. Listy kratomu tedy dozrávají v této posloupnosti: bílý, zelený, žlutý, červený. Každý druh kratomu tedy pochází ze stejného stromu, rozdíly jsou jen ve fázi vývoje rostliny a stáří listů.

1

Správné skladování je pro každého sběratele bylin naprosto zásadní. Namletý prášek totiž relativně rychle ztrácí kvalitu pokud je vystaven světlu, nebo přísunu čerstvého vzduchu či vlhkosti. Proto náš kratom zasíláme v hermeticky uzavřeném balení, které propouští minimum světla.

 

IG  Sleduj náš Instagram @weedy.news

Pokud jsi našel nedostatek v článku nebo máš připomínky, dej nám vědět pomocí chatu (ikonka vpravo dole).

date  10.4.2022  22:10  write Jakub Stanko