Všechny slevové kódy opět fungují. Pokud žádný nemáš, zkus kód WEEDY a nech se překvapit :)

Proč utrácíme za obaly víc než musíme?

Obal BLOGČasto sklízíme komplimenty za grafické zpracování našich produktů. Není to pro nás ale nejdůležitější. Nám, zodpovědné firmě jde především o tvoje zdraví. To je důvod, proč si sice obvykle za naše obaly připlácíme, zároveň pak ale máme jistotu, že se k tobě dostává pouze certifikovaný obal, který splňuje veškeré evropské legislativní normy pro styk s potravinami. A to i přesto, že u nás výrobky určené ke konzumaci nenajdeš.

Naše plastové sáčky jsou vyrobené ze tří vrstev. První vrstvou je polyethylen - jednoduchý plast bez jakýchkoliv přísad navíc (kromě barviva certifikovaného pro styk s potravinami). Další vrstvou našeho sáčku je speciální vrstva EVOH - Ethylenvinylalkohol. Jde opět o vrstvu certifikovanou pro styk s potravinami, která se používá pro zachování svěžesti produktu. EVOH funguje jako jakási bariéra pro všechny molekuly vzduchu nacházející se ve venkovním prostředí, čímž produkt stabilizuje a uchová déle čerstvý. Poslední vrstvou je klasický PET plast známý například z plastových lahví. Samozřejmě jde o plně recyklovatelné balení.

Papírové krabičky, které používáme pochází z certifikovaných zdrojů FSC, čímž zajišťujeme, že dřevo, ze kterého krabička pochází je ze zodpovědně vytěžených zdrojů. Značka a certifikát FSC® (Forest Stewardship Council) zaručuje, že dřevo, ze kterého byl produkt vyroben, nebylo vytěženo nelegálně a pochází z lesů obhospodařovaných šetrným či přírodě blízkým způsobem, ve kterých jsou dodržovány přísné environmentální a sociální požadavky. Barvy, které používá náš výrobce jsou stejně jako v případě plastových sáčků certifikované pro styk s potravinami.

Stejně tak i naše lžičky a papírové sáčky na dárky pochází ze zdrojů certifikovaných FSC. Naše odesílací materiály pochází vždy z recyklovaného materiálu - ať už jde o kartonový balíček, nebo plastovou obálku.

Zkrátka a jednoduše - naše cesta není nejlehčí a v žádném případě ani nejlevnější. Spíše nám záleží na tom, aby naše produkty byly maximálně bezpečné a zároveň co možná nejudržitelnější. Protože chceme zachovat naší přírodu i pro další generace.

IG  Sleduj náš Instagram @weedy.news

Pokud jsi našel nedostatek v článku nebo máš připomínky, dej nám vědět pomocí chatu (ikonka vpravo dole).

date  7.5.2022  12:00  write Jakub Stanko, editoval Daniel Janata